Złote Gody

Niedziela – 29 sierpnia 2021 r. będzie zapewne miłym wspomnieniem dla Wielce Dostojnych Jubilatów z Gminy Chodel, którzy w tym dniu obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W uroczystości wzięło udział 19 par, które przeżyły ze sobą 50 lat małżeństwa. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Trójcy Świętej i Narodzenia NMP w Chodlu. Druga część uroczystości odbyła się w remizie OSP w Granicach.

W trakcie uroczystości małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia. Następnie, Jubilaci odebrali z rąk Wójta Gminy Chodel – Pana Przemysława Kowalskiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które w dowód uznania trwałości małżeństwa i rodziny, przyznane im zostały przez Prezydenta RP – Pana Andrzeja Dudę, na wniosek Wojewody Lubelskiego. Parom małżeńskim zostały również wręczone pamiątkowe legitymacje jubileuszowe, listy gratulacyjne i kwiaty. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali uroczyste „Sto-lat” przy dźwiękach akordeonu i szampanem wznieśli toast za zdrowie świętujących par.

Następnie Jubilatów ugoszczono obiadem, kawą i ciastem. Zebrani goście wspaniale się bawili do późnych godzin wieczornych, a dobry humor nie opuszczał ich do końca spotkania.

Ten wyjątkowy moment w ich życiu Jubilaci uwieńczyli na wspólnych fotografiach.