Hodowcy Trzody Chlewnej.

 

Chodel, dn. 4.09.2019r

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Opolu Lubelski_ dotyczy ASF _ czytaj ULOTKA strefa czerwona 2019

 


Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu Lubelskim informuje, że od dnia 09 listopada 2018r. zgodnie z Decyzją Wykonawczą     komisji (UE) 2018/1689 z dnia 08.11.2018r zmieniającą złącznik do decyzji wykonawczej 2014?709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich, rozszerzono obszar ochrony ( Strefa żółta) na terenie Powiatu Opole Lubelskie, obejmujący obecnie w całości teren gmin: Poniatowa- Karczmiska- Wilków- Opole Lubelskie     – Łaziska- Chodel.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, zarządza się , co następuje:

Nakazuje się:                                                                                                    1. Utrzymywanie świń w gospodarstwie w sposób wykluczający kontakt   z dzikami oraz zwierzętami domowymi (psy, koty,kury) w  odrębnych zamkniętych pomieszczeniach… czytaj załącznik:Informacja Powiat. Lekarza Wet.