LGD Owocowy Szlak

W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Kolonii Łaziska odbyło się uroczyste otwarcie wiat turystycznych i przekazanie rowerów Gminom tworzącym Lokalną Grupę Działania „Owocowy Szlak”.

Reprezentacje wszystkich gmin powiatu opolskiego
Reprezentacje wszystkich gmin powiatu opolskiego

Reprezentacja Gminy Chodel wzięła udział w podsumowaniu pierwszego etapu projektu, realizowanego przez LGD Owocowy Szlak pn. „Turystyka Rowerowa – rozwój i promocja regionu w oparciu o lokalne zasoby”. W ramach projektu Gmina Chodel otrzymała pięć fantastycznych rowerów, kaski oraz aktualne mapy turystyczne ze szlakami rowerowymi. Na początku roku, w ramach tej inicjatywy zostały zamontowane 3 wiaty rowerowe, które znajdują się przy siedzibie Urzędu Gminy w Chodlu, w Godowie oraz w Zastawkach.

Reprezentacja Gminy Chodel
Reprezentacja Gminy Chodel

——————————————————————————————————————–

Kolejne warsztaty kulinarne promujące ryby słodkowodne odbyły się 19.11.2022 r. w Chodlu. Aktywne i zaangażowane uczestniczki pod nadzorem Sławomira Obla, szefa kuchni restauracji Pustelnia – Ryby / Zajazd Rybacki uczyły się filetowania karpia i pstrąga. Praca w zespołach pozwoliła na przygotowanie pysznych przystawek i dania głównego. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że z karpia można przyrządzić wiele potraw i zawsze smakują wyśmienicie. Największym zaskoczeniem był tatar z pstrąga, który uwiódł smakiem wielu uczestników, a ponieważ jest niskokaloryczny i bogaty w witaminy A, D i kwasy omega 3 można go jeść do woli.
Dziękujemy KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W CHODLU CHODELANKI za pomoc i udostępnienie swojej kuchni, a wszystkim uczestniczkom za obecność i przemiłą atmosferę.
Warsztaty dofinansowano z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w ramach projektu, który realizujemy z Rybacka Lokalna Grupa Działania “Opolszczyzna”.

——————————————————————————————————————–

W dniu 19.10.2022 r. odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację grantów w ramach projektu „Dostosowanie i wyposażenie obiektów pełniących funkcje społeczno-kulturalne”. Zarząd LGD reprezentowali Panowie Grzegorz Kapica Burmistrz Józefowa nad Wisłą i Paweł Karczmarczyk Burmistrz Poniatowej. Dzięki zaangażowaniu i determinacji dziesięciu organizacji zostaną wyremontowane i wyposażone miejsca spotkań. Łączna kwota wszystkich zadań wynosi 244 929,00 zł. W Gminie Chodel są to: Koło Gospodyń Wiejskich w Osinach „Osinianki” i Koło Gospodyń Wiejskich w Borowie „Borowianki”.

——————————————————————————————————————–

W dniu 26 września 2021 roku Gmina Chodel miała przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w 🌻Święcie Produktu Lokalnego🌻 promując stoisko gminne oraz całą Gminę Chodel.
Dziękujemy Lokalna Grupa Działania “Owocowy Szlak” za zaproszenie do udziału w wydarzeniu.
Szczególne podziękowanie kierujemy do Gminny Ośrodek Kultury w Chodlu za muzyczno-wokalną promocję Gminy Chodel na scenie.
Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom oraz gościom, którzy odwiedzili nasze stoisko.
Podziękowania oraz gratulacje kierujemy także do kół gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy za przygotowanie stoisk promocyjnych oraz aktywny i owocny udział w konkursach (Koło Gospodyń Wiejskich “Jeżowianki”, Koło Gospodyń Wiejskich “Siewalanki”, Koło Gospodyń Wiejskich “Chodelanki, oraz Koło Gospodyń Wiejskich “Borowianki”).