MKS Sygnał Chodel

Młodzieżowy Klub Sportowy “Sygnał Chodel” został zarejestrowany  w rejestrze Stowarzyszeń Kultury Fizycznej prowadzonym przez Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim w dniu 11 marca 2003 roku. Klub powstał dużo wcześniej prowadząc działalność w ramach struktur Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, a głównymi dyscyplinami sportowymi były zapasy i piłka nożna. Szczególnie silną dyscypliną  klubu były zapasy, w której zawodnicy z Chodla odnosili sukcesy w całym województwie. Z upływem czasu zapasy przestały być uprawiane i od roku 2003 główną dyscypliną  jest piłka nożna. W stowarzyszeniu działała również sekcja szachowa. Aktualnie zespół piłkarski seniorów MKS Sygnał Chodel bierze udział w rozgrywkach klasy A Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Działa również sekcja piłkarska juniorów młodszych.

Skład zarządu klubu wybranego na 4-letnią kadencję od dnia 5.02.2022 r.

Lp.Nazwisko i imięFunkcja
1.Poleszak Dariuszprezes
2.Czarnocki Jacekwiceprezes
3.Franaszczyk Jaceksekretarz
4.Duda Grzegorzskarbnik
5.Rejkiewicz Sławomirczłonek zarządu
6.Romanowski Sergiuszczłonek zarządu
7.Łajca Alanczłonek zarządu
8.Czarnocki Arkadiuszczłonek zarządu
9.Kowalski Grzegorzczłonek zarządu
mecz piłkarski drużyny Sygnał Chodel w rozgrywkach  klasy A
zdjęcie: mecz piłkarski drużyny Sygnał Chodel w rozgrywkach klasy A

 Działalność sportowa Klubu realizowana jest w oparciu o fundusze corocznie przyznawane z budżetu gminy Chodel. Funkcję prezesa MKS pełni Pan Dariusz Poleszak. Obecnie MKS prowadzi zajęcia w sekcjach: piłka nożna seniorów (32 zawodników), piłka nożna trampkarzy starszych (28 zawodników), szachy (15 graczy). Sekcja seniorów należy do klasy „A” (grupa I), sekcja trampkarzy starszych do Lubelskiej Ligii Młodzików.