Akcja promująca profilaktykę zdrowotną wśród mieszkańców obszarów wiejskich

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy współpracy z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 4 w Lublinie organizuje wydarzenie dla mieszkańców obszarów wiejskich promujące profilaktykę zdrowotną.

Wydarzenie obejmujące bezpłatne konsultacje specjalistyczne dla rolników z województwa lubelskiego odbędzie się w sobotę 10 grudnia 2022 r., w godzinach 9–14 w siedzibie Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego, Elizówka 65A (sala konferencyjna).

Organizację akcji wspierają Koła Gospodyń Wiejskich z Lubelszczyzny.

W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z:

 1. bezpłatnych konsultacji lekarzy poniższych specjalizacji:
 • urologii,
 • endokrynologii,
 • diabetologii i psychodietetyki,
 • neurologii,
 • kardiologii,
 • rehabilitacji medycznej,
 • dietetyki klinicznej.

 

 1. bezpłatnych badań:
 • EKG
 • pomiaru ciśnienia
 • badania poziomu cukru we krwi

 

Podczas wydarzenia dodatkowo odbędą się:

 1. Promocja programu Profilaktyka 40 PLUS

O programie będą informować pracownicy otwartego na miejscu Punktu Informacyjnego. Pracownicy udzielą pomocy przy wypełnieniu ankiety zgłoszeniowej oraz wygenerowaniu
e-skierowania na badanie.

 1. Akcja honorowego oddawania krwi

Akcja odbędzie się w godzinach 9-13.

 1. Zapisy na robotyczne zabiegi prostatektomii (wycięcia prostaty)

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie posiada wysokiej klasy system robotyczny wspierający specjalistów m.in. w operacjach urologicznych. Zabieg robotyczny pozwala operatorowi na większą precyzję niż podczas tradycyjnej operacji prostatektomii radykalnej, czyli wycięcia gruczołu krokowego (prostaty) przy użyciu skalpela. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia nerwów i naczyń, których naruszenie mogłoby spowodować problemy z potencją czy nietrzymaniem moczu, jest zredukowane do minimum.

Osoby, które zgłoszą się do zabiegu i przejdą pomyślnie proces kwalifikacji, będą mogły skorzystać z tego bezpłatnego świadczenia jeszcze w tym roku.

Zaproszenie do udziału w Akcji promomującej profilaktykę zdrowotną 40